Jak jsem stvořil nové VideaCesky.cz, které nikdo neuvidí

2.3.2016 14:41

Začalo to před třemi roky. Definitivně skončilo před třemi měsíci. Největší lekce mého života je za mnou. Projekt, který mě dostal hodně blízko depresím a usekl si pořádnou porci mého života, aby se v závěru rozplynul do komiksového „poof“.

Nový systém, grafika i přístup

7.2.2013 0:55

Kovářova kobyla ...

Asi tak nějak se musel můj blog po dlouhé měsíce cítit - řídký pochybný obsah, dosluhující vzhled i nefunkční návrh. Cítil jsem, že koncept nefunguje. Mé priority se přesunuli jinam. Chtěl jsem se odpoutat od balastu vycházejícího z tradičního pojetí blogu a vytvořit moderní, čistý a logicky se chovající web.

Recenze jQuery bez předchozích znalostí. I vy můžete efektně vyhodit peníze z okna!

20.2.2012 4:02

Nedávno jsem se rozhodl od píky začít studovat JS knihovnu jQuery, kterou jsem zatím jen sporadicky používal. Koupil jsem si proto v dobré víře knihu jQuery bez předchozích znalostí.

Kdo však mohl tušit, že kniha není určena pro čtenáře bez předchozích znalostí, ale je bez předchozích znalostí napsána?

Stal se ze mě LEVIČÁK

2.4.2011 19:24

Svět se mění, časy se mění, sakra, i to spodní prádlo se mění každej den, tak proč by se nemohl změnit člověk? Já se změnil. Je ze mě levičák tělem i duší. Nebylo to lehké rozhodnutí. Však se podívejte na dnešní sexuálně-eroticko-konzumní společnost, která svým hrhr stylem udělala z drtivé většiny populace čistokrevné dolňáky. Přitom být horňákem není nic, za co by se člověk musel stydět. Nahoře to je mnohdy o poznání krásnější. Pravičáci jsou pak kapitolou sami pro sebe. Jasně si pamatuji dobu lehce minulou, kdy nás zákeřný trend nutil sice stále zůstat dolňáky, avšak přiklánět se v mnohém k pravé straně.

S tím vším je ale konec. Už žádné koukání skrz prsty na horňáky či dolňáky, už žádní radikální pravičáci. Ukažme si, proč je dobré býti LEVIČÁKEM!

Bing umí "czééésky"

16.9.2009 15:12

Microsoftí odezva na vyhledávání Googlu se jmenuje efektivně Bing. Krom oznámeného hledání dle obrázku (nahrajete obrázek a on vám o něm najde informace), jsme se dočkali i rozšíření Bing translatoru o český jazyk. Běžně používám pro porozumění textu Google translator a jsem s ním relativně spokojen. Zkusil jsem si na jedné větičce otestovat (čili žádný analytický test), jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Vaše heslo už používá někdo jiný!

2.4.2009 14:53

Před pár dny jsem prováděl nejhorší možnou činnost, kterou lze na webu kromě sledování porna dělat. Registroval jsem se, neboli dával všanc svůj mail, otevřel dveře další rodince spamů, souhlasil se zasíláním komerčních sdělení či jen poskytl svoje údaje do DB, kde budou tiše vyčkávat na svoje zneužití. Registraci se většina lidí obloukem vyhýbá, protože zabere i pár minut a to je na internetu drahocenný čas. Ne proto, že by snad ještě někdo platil internet od minut.

Tato registrace však byla cestou menšího zla, a tak jsem se do ní s chutí pustil...

1 2