Broken Flowers (Zlomené Květiny) – Bill Murray v otěžích Jima Jarmusche

18.3.2009 21:24

Jim Jarmusch je zvláštní režisér. Spousta lidí by ho bez váhání označila za nudného, kdyby jeho filmy viděla. O to více uznání se mu dostane od ostatních. Jarmuschova filmografie na ČSFD krom jedné modré září červeně jak továrna na komunistické transparenty. Z cca 15 kousků jsem viděl pouze 3, respektive 6. Naše poprvé se událo u filmu Ghost Dog - Cesta samuraje. Tehdá o něco více naivní a hloupý Ondřík byl tímto filmem naprosto zmaten a unešen současně. Nejen že čekal úchvatné japonské souboje, které nedostal, ale především měl z filmu pocit, který předtím dříve nezažil. Bylo to zvláštní, táhlé, s vyšší pointou, než kterou jsem viděl tehdy v prázdném obývacím pokoji po půlnoci na ČT2 v originálním znění a s titulky - pro kohokoliv dříve nezvyklý jev. Teď si dokonce matně vzpomínám, proč jsem chtěl film tolik vidět. Velká reklama v časopisu Score nebo GameStar mě upoutala :). Druhým filmem jsou Coffee and Cigarettes (Kafe a Cigára). Je to spojení několika příběhů (krátkých filmů - kraťasů), mezi kterými jsou i Káva a cigarety 1.-3. díl od Jarmusche. Posledním kouskem jsou právě Broken Flowers a rozhodně nebudou tím posledním, čím mě Jarmusch potěší.

Dead set (minisérie) - kuapka, zombíí po sto p-vé

10.3.2009 18:21

Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti, než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. Toť hezký popisek ze stránek csfd.cz

Tracey Fragments - Ellen Page už není Juno

25.1.2009 13:46

Nádherný případ, kdy forma tvoří obsah. Tracey Fragments je obrazové podání myšlenek patnáctileté dívky, která právě ztratila svého bratra. Zápletka věru naivní a celkově si tu vzal příběh kratší dovolenou a ani scénárista brigádník se 2x nepředřel. V čem ale snímek vyniká, je už zmiňované obrazové podání myšlenek. Všude se o filmu píše pouze jako o obrazovém experimentu, kdy je obraz rozdělen na několik políček. To je ale velice krátokozraký pohled na věc. Je to pouze výsledný efekt.

Cinema rychlovky: Hitch, Eraserhead, Chasing Amy

21.12.2008 1:33

Hitch: Lék moderního muže, Eraserhead (Mazací hlava), Chasing Amy (Hledám Amy / Zoufalec)

Cinema rychlovky: Miami Vice, Big Lebowski, Control

28.10.2008 22:41

Krom, pro mě typičtějšího (v budoucnu) rozebrání určitého filmu až na kost, ve smyslu pointy, příběhu a subjektivního pocitu, bych rád jednou za týden až 2 stručně popsal filmy, které jsem viděl nedávno, nebo si zaslouží být popsány. Snad vám občas budou inspirací pro váš výběr, popřípadě místem k diskuzi. Dnešními třemi kousky se staly posledně viděné filmy. Miami Vice, Big Lebowski a Control.

Filmy vs. seriály - [0:1]

5.10.2008 16:40

Při nedávné cestě z našeho líbezného města jsem narazil na zajímavý jev. Procházel jsem právě kolem jediného městského málo navštěvovaného kina a jako vždy jsem si prohlížel plakáty a programy na filmy současného měsíce. Musel jsem se vnitřně pousmát nad pohledem, který se mi naskytnul a který jsem si samozřejmě hnedle musel vyfotit.

1 2