zobrazit rychlé menu

Vaše heslo už používá někdo jiný!

Před pár dny jsem prováděl nejhorší možnou činnost, kterou lze na webu kromě sledování porna dělat. Registroval jsem se, neboli dával všanc svůj mail, otevřel dveře další rodince spamů, souhlasil se zasíláním komerčních sdělení či jen poskytl svoje údaje do DB, kde budou tiše vyčkávat na svoje zneužití. Registraci se většina lidí obloukem vyhýbá, protože zabere i pár minut a to je na internetu drahocenný čas. Ne proto, že by snad ještě někdo platil internet od minut.

Tato registrace však byla cestou menšího zla, a tak jsem se do ní s chutí pustil...

Bez zbytečných okolků je z nadpisu jasné, co mě ten den rozveselilo. Po vyplnění na mě vyskočila krásná hláška:

"Vaše heslo už používá někdo jiný, vyberte si prosím jiné."

Po lehkém šoku se mi na tváři vykouzlil zubatý úsměv :-(=) Jakýpak aktivní programátor má tendenci mít každého uživatele tak jedinečného, že nemůže sdílet své heslo s někým jiným? Příště v rámci zachování provázanosti hesla s loginem nám bude vyskakovat hláška:

"Vaše heslo je různé od vašeho loginu. Opravte to prosím."

Možná to zní absurdně, ale když se nad tím zamyslíte, toto první pravidlo o jedinečnosti hesla není ani tak úsměvné jako spíš nebezpečné a otravné. Pokud pominu fakt, že tento člověk zřejmě ukládá hesla přímo v tom tvaru, v jakém ho zadáte (i když to tak být nemusí), mnohem horší situace pak nastane, když zjistíte, že vaše heslo už někdo má. Buď je to známka, že při vymýšlení hesla vám dochází invence (nebo už jste tam jednou registrován) a nebo je to vhodný čas, kdy zkoušet různá hesla. Až vám tato hláška vyskočí u data narození nebo jména psa vaší sexy sousedky, stačí použít její běžný nick a hurá informační svobodě!

Dávejte si proto pozor, do jaké prasácké aplikace svěřujete svá data! Mohlo by se totiž zjistit, že jste prase větší!

[:: Originalita, jméno mé ::]

Sepsáno 2.4.2009 14:53 do kategorie Head work

Komentáře

2.4.2009 16:16
# Frozen ICE
kdyby to ještě napsalo kdo používá to stéjné heslo. to by bylo dobrý ... :)
2.4.2009 16:45
# Kalimero
:D "Vážený uživateli, nick Bedrich už používa toto heslo, vyberte si prosím jiné" :D Mno už bych se ani nedivil.
2.4.2009 19:32
# iHyik
jednou jsem se takhle rozčílil při registraci na čilichili, problém byl ale s tím, že někdo už používá můj nick. Můj nick, který snad nikdo nemá a každej na něj divně kouká. Říkám si: "kdo má tak stejný vkus jako já?" nakonec šlo o to, že jsem se tam už jednou registroval :)
3.4.2009 19:42
# slecno
me by spis zajimalo, jestli ma fakt kalimero tak stupid heslo, ze je mozne, ze uz ho nekdo ma :)
4.4.2009 2:39
# Kalimero
On to byl jeden katalog webových stránek, pokud si dobře vzpomínám, čili už jsem tam při registraci jiného webu toto heslo zadával pravděpodobně. Moje heslo je bravurní :) jsem na něj pyšný
4.4.2009 12:48
# iHyik
Rádoby provokace s dobrými úmysly a úsměvem na tváři: řekni ;o) (há há há há, já vím)
Napsat komentář
Ondřej Vašíček