zobrazit rychlé menu
hlavička

Ondra cukrářem - Sorted!

Má dlouholetá kariéra kráječe, vážiče a ochutnávače nabrala s příchodem kulinářského seriálu Sorted na Videa Česky.cz nečekaný obrat.

Snaha potěšit přítelkyni zákuskem s jejím oblíbeným likérem a naivita mě dovedly k čtyřhodinovému maratonu.

Chlapíkům ze Sorted to jde během těch příjemných šesti minut pravda od ruky. Samý vtípek a práce utíká. Neviděl jsem důvod, proč by to nemělo probíhat stejně či lépe i u mě. Určitě na recept koukněte s českými titulky na VideaČesky.cz.

Viděl jsem přeci už tolik jídel!

Abych to shrnul - výsledek se překvapivě poměrně povedl. Těch dvanáct mazlíků z galerie doplnilo ještě 6 hezky tvarovaných, byť bohužel již nevyfocených.

Cesta k cíli však byla trnitá. Pro všechny kulinářské ňoumy, kteří by se rozhodli do tohoto receptu pustit, mám pár rad z praxe.

  • Jako sušenky se nebojte použít čokoládové věnečky, hezky se drolí. Vyhněte se naopak různým napodobeninám, které jsou tvrdé.
  • Určitě se je nepokoušejte rozdrolit stylem přípravy bramborové kaše - námaha obrovská, výsledek pomíjivý. Raději nadrťte válečkem.
  • Pokud si s předchozím bodem nenecháte poradit, nesahejte ve chvilce zoufalství k ručnímu mixéru - věřte mi, tohle nechcete uklízet.
  • Upravit si recept a dát méně másla, aby byl dortík více "fit" je jistě skvělá myšlenka. Rozpadající se sušenkový základ to ale nespraví.
  • Další členové domácnosti opravdu neocení kousky čokolády v kostce másla.
  • Ohřívání másla s čokoládou v mikrovlnce může být úžasný zážitek. Pro diváka rozhodně více než pro uklízejícího.
  • Méně je někdy opravdu více. Carolans umí překvapivě silně přesvědčit ostatní suroviny, že tohle je dortík 18+.
  • Pokud vám v receptu radí lískové ořechy na ozdobení, použijte lískové ořechy na ozdobení. Pokud chcete být chytrák a ušetřit koupí mandlí, udělejte si alespoň tu radost a neposypte si váš výtvor solí, které je pytlík mandlí plný. Zážitky z dětství a osoleným čajem se vrátí.
  • Pokud nemáte ty úžasně vychytané formičky z videa, rozhodně použijte silikonové. Několikaletá praxe v dělání báboviček z písku vám bude při dolování zákusku z pevné formy bohužel k ničemu.

Čokoládový dortík od Sorted rozhodně doporučuju. Chutná skoro tak dobře, jako vypadá na videu. A pokud správně odhadnete množství surovin, nebudete ho muset sami jíst další týden jenom proto, že vámi obdarovaní nevěří vašim kulinářským schopnostem.

V lednici už ulehává skvělý, s přítelkyní připravený medovník. Zkuste mě zastavit.

Sepsáno 17.3.2013 0:41 do kategorie AlterEgo

Carolans nebo Baileys - pivo hadr +
super návod na VideaCesky.cz +
drahé polovičky se zálibou ve sladších likérech snad ocení +
80 %
- při jídle se drolí
- pro nezkušeného ňoumu plno chytáků v přípravě

Komentáře

18.3.2013 13:27
# Atevi
Parádní článek! Pak je překládání radost, když vidím, že to lidi takhle inspiruje :) Mimochodem tenhle týden bude další skvělý sladký recept, tak můžeš udělat druhý díl ;)
Napsat komentář
Ondřej Vašíček