zobrazit rychlé menu

Adele vs. Kate Nash

230320091334168072Na nedávném 51. udílení cen Grammy si zřejmě krásně mnula ruce zpěvačka Adele, která vyhrála v kategorii objev roku a zpěvačka roku. Nominována byla i v několika dalších, jako například nahrávka roku. Normálně na takové a jim podobné soutěže kálím, protože o nich rozhoduje banda namyšlených nýmadnů, kteří zpohodlněli natolik, že se nesnaží svými rozhodnutími ukázat ani svoje podivínství. Tento ročník udílení cen Grammy mě upoutal především účinkováním Radiohead, kteří se takových akcí většinou obloukem vyhýbají. Asi k tomu měli důvod, protože vyhráli cenu za nejlepší alternativní album (aby ne).

Adele je nudný patron, vydávající se za soulovou/jazzovou zpěvačku (haha) a naproti ní stojí téměř nepovšimnutý stroj na hity, dynamická a sympatická Kate Nash, která se nebojí přiznat, že je popová.

Adele

Adele a její přítomnost v udílení Grammy je spojována s „hitem" Chasing Pavements, což je sám o sobě song naprosto srovnatelný s průměrnou tvorbou dnešního běžného rádia. Posuďte sami. S tímto dnes stačí býti objevem a zpěvačkou roku.

Adele - Chasing Pavements

Pokud bych měl vyzdvihnout nějakou kvalitní píseň z jejího alba 19, pak jednoznačně padne prst na melidockou Tired kde se krásně projevuje jehí originální hlas. Adele je trošičku baculka, přesto poměrně sympatická.

Adele - Tired

Web

http://www.adele.tv/

Diskografie

 1. Daydreamer
 2. Best for Last
 3. Chasing Pavements
 4. Cold Shoulder
 5. Crazy for You
 6. Melt My Heart to Stone
 7. First Love
 8. Right as Rain
 9. Make You Feel My Love
 10. My Same
 11. Tired
 12. Hometown Glory

Kate Nash

se představila světu o cca rok dříve naprosto přirozenou a pozvolnou cestou. Není to žádná vyumělkovaná hvězdička na jedno léto a na nejí tvorbě to jde znát. Pop a rádio už téměř neposlouchám, ale tento popík si vždy rád pustím. Kate je velice sympatická a svou hudbou energická mladá dívka, která v srpnu 2007 vydala své první album Made of Bricks a v Británii, odkud pochází (stejně jako Adele), byla označena médii jako největší překvapení roku. V roce 2008 si odnesla cenu na BRIT Awards (zpěvačka roku), což je jen malá náplast za ignoraci ze strany velkých Grammy. Celkově v Británii je poměrně známou na to, jak ji za velkou louží nebo na starém kontinentu směle ignorují. Hezký článek si můžete přečíst na Musicserveru.

Kate Nash - Foundations

Video věnováno člověku, který na svém protějšku začíná nalézat pravdy, do morku kostí zarývající se :)

Kate Nash - Mouthwash

Kate Nash - Mariella

Kate Nash - Merry Happy

Web

http://www.katenash.co.uk/

Diskografie

 1. Play
 2. Foundations
 3. Mouthwash
 4. Dickhead
 5. Birds
 6. We Get On
 7. Mariella
 8. Shit Song
 9. Pumpkin Soup
 10. Skeleton Song
 11. Nicest Thing
 12. Merry Happy/Little Red

Kdo sleduje seriál Pushing Daisies, určitě mu neunikla až nebezpečná podobnost (stylem i herečkou/postavou) s Chuck/Anna Friel.

Sepsáno 23.3.2009 16:07 do kategorie Jukebox

Komentáře

23.3.2009 16:12
# iHyik
Takže celkově vede Kate Nash? Já si nejsem jistej, jesli bych si mezi těmahle dvěma byl schopnej vybrat. Strašně rád poslouchám obě
23.3.2009 16:16
# Kalimero
Kua to byla ale rychlost :) JJ určitě vede. Jako Adele taky není špatná, dalo by se říct, že její hlas je dokonce zajímavější, ale její songy hodně vatové a naštvala mě ta cena co dostala :)
23.3.2009 16:20
# iHyik
No, rychlos to byla, ale fakt náhoda, zrovna jsem se přípojil na net a koukám novej článek :) mám na tebe docela štěstí v tomhle

a jak říkám, já bych si nevybral
23.3.2009 16:56
# Kalimero
Když už nic, tak Kate Nash je mnohem hezčí. Taková ta sympatická přirozená krása.
24.3.2009 5:29
# Luka
Jednoznacne se taky priklanim ke Kate Nash. Navic ji to zpiva podobne jako Lilly Allen, coz je jenom dobre (aspon pro me)...
24.3.2009 12:38
# Kalimero
S Lilly Allen toho mají i dost společného. Lilly totiž Kate samovolně propagovala v rozhovorech, na internetu i jinde. Dá se říct, že tak trošku převedla své pozornosti na ní, k její škodě.

Já bohužel Lilly odposlouchanou moc nemám. Když tehdá válela to svoje Smile, tak mě to šíleně zaujalo jak to bylo flegmošsky originální, ale víc jsem bohužel neslyšel.

Mimochodem všímáte si, jak ty angličanky občas velice zvláštně artikulují? :) Líbí se mi to
24.3.2009 18:11
# iHyik
Lilly Allen je třída! To pozor :)
24.3.2009 21:43
# Luka
Sem se upsal s jednim L navic a uz to pisete vsichni:o). Je to samozrejme Lily Allen.
Jinak ta jejich artikulace neni zvlastni. To je prave jejich typicka obecna anglicka vyslovnost;o)...
25.3.2009 11:32
# Kalimero
Pevná víra v tvůj pravopis :)
Mno typický je spíš anglický přízvuk, ten se mi taky líbí. Ta artikulace - hejbání pusou - je ale taky zvláštní a to nevím zda dělaj všici. Sem si všiml u těchto dvou holek. Jak zvláštně dávaj pusu bokem občas :)
25.3.2009 11:37
# Luka
Kalimero: To mas pravdu;o).
Jo a dik za duveru:o)...
26.3.2009 17:42
# iHyik
Ještě, si myslím, by ti sedla Regina Spektor. Taky taková "zajímavá" :o) jen z nekonvenčnosti se stává běžnost (a mám za to, že to odstartovala Duffy)
22.4.2009 19:47
# čtenář
Myslím, že je to jen o názoru. Kate Nash je hudebně zase myslím, docela podobná Regine Spektor. Možná proto důvod proč ještě tolik neuspěla v Americe, prostě tam už někoho podobného mají. Co se týká vzhledu, teď jsou asi takový typy dost v módě, nejde jen o podobnost s Annou Friel.
23.3.2011 18:21
# Erityiset
Kate Nash som nepoznala, ale páči sa mi. Adele mám rada. Možno nie je naoriginálnejšia, možno nemá najlepšie pesničky na svete, ale ja si jej pesničky môžem pustiť kedykoľvek. Lily Allen je unikát a čo sa týka Reginy Spektor, túto rusko-britskú speváčku môžem vrelo doporučiť :) Určite si ju vypočuj, ak ju nepoznáš.
Napsat komentář
Ondřej Vašíček