Klepali mi na dveře, přestože mám Windows XP

30.10.2008 17:50

Krásný začátek dne, pomyslel jsem si při pohledu na velkou ručičku utíkající před menší a tlustější sestrou, která právě obydlela pozici 14. hodiny. Počasí přálo. Slunce si vzalo dovolenou a volba záskoku padla na ponurou mlhu. Nic mě nenutilo opustit místnost a kochat se přírodou či se nadýchat čerstvého vzduchu. Zase jeden den, kdy se nemusím chlácholit a hledat výmluvy, které by omluvily neomluvitelně rozsezený zadek. Den nemohl vypadat lépe, ledaže... ledaže by se stalo něco, po čem vaše AlterEgo touží, po čem žádá každým dnem...

Cinema rychlovky: Miami Vice, Big Lebowski, Control

28.10.2008 22:41

Krom, pro mě typičtějšího (v budoucnu) rozebrání určitého filmu až na kost, ve smyslu pointy, příběhu a subjektivního pocitu, bych rád jednou za týden až 2 stručně popsal filmy, které jsem viděl nedávno, nebo si zaslouží být popsány. Snad vám občas budou inspirací pro váš výběr, popřípadě místem k diskuzi. Dnešními třemi kousky se staly posledně viděné filmy. Miami Vice, Big Lebowski a Control.

Radost z detailů - maličkost

23.10.2008 17:37

Člověk je tvor dychtivý, toužící po stále lepších zážitcích a pocitech. Touží mít více peněz, které mu tyto požitky zprostředkují. Chce si užívat života, protože zítra už mu to nemusí být dopřáno.

Alone in the Dark - kouzlo objevování se mísí v surovém strachu

15.10.2008 21:46

Právě když už jsem myslel, že ty smrduté stoky nemají konce, ozářil mě svit měsíce vycházející z otvoru na konci žebříku. Měsíc, polévající svou září nyní temný Central Park, našel odvahu pustit svoje paprsky i sem, do špíny, kterou jsem se brodil. S nadějí, že nahoře najdu nějaké léky, které jsem zoufale potřeboval a dostanu se k hlídkující sanitce, mě rozpohybovala k výstupu po žebříku. Odporné neustávající kapání ze stok vystřídal svěží větřík a hrozivý pohled. Až nyní jsem měl možnost vidět celou zkázu města. Mrakodrapy a budovy byly poničené, půda se sesunula na spoustě míst a vytvořily se tak hluboké rokliny oddělující Central Park od zbytku civilizace. Já se však musel dostat na smluvené místo, což nešlo bez ošetření některých mých zranění. Rozhlédl jsem se okolo. Temnota, mlha a problikávající lampy byly hlavní dominantou mého výhledu. Kousek ode mě odpadkový koš odkryl své poklady. Flaška tvrdého alkoholu, lepicí páska a zatuchlý kapesník. V tomto šíleném světě se může hodit vše. Schovával jsem si věci do bundy, když moji pozornost zaujalo opodál stojící auto. Bylo značně pomačkané a světla nepravidelně blikala. Mohla by tam být lékárnička, byla moje první myšlenka...

Tom McRae - dnešní noc bez sexu

9.10.2008 17:18

Hudba má tu krásnou vlastnost, že krom poslouchání jí samotné se dá spojovat i s jinou činností, kterou tak mnohem více zintenzivní. Lidé to vědí, proto se to snaží využít ve svůj prospěch. Například takový tanec na ticho už není tak popůlární jako kdysi, němým filmům také odzvonilo a ty nejlepší songy od pantomima jakoby země pozřela.

Filmy vs. seriály - [0:1]

5.10.2008 16:40

Při nedávné cestě z našeho líbezného města jsem narazil na zajímavý jev. Procházel jsem právě kolem jediného městského málo navštěvovaného kina a jako vždy jsem si prohlížel plakáty a programy na filmy současného měsíce. Musel jsem se vnitřně pousmát nad pohledem, který se mi naskytnul a který jsem si samozřejmě hnedle musel vyfotit.

1 ... 17 18 19 20 21